Ocieplanie. Pianka PUR a wata izolacyjna

Dlaczego pianka PUR a nie wata izolacyjna?

Metod ocieplana budynków jest wiele. Najpopularniejszy jest styropian, jednak ma on sporą wadę, jaką jest łatwopalność. Do tej pory za najlepszy materiał chroniący przed utratą ciepła była uważana wata izolacyjna. Nie jest ona pozbawiona wad. Doskonałą alternatywą jest zastosowanie ocieplania natryskowego. Staje się ono coraz popularniejsze.

Pianka PUR a wata izolacyjna:- Najpoważniejszą wadą waty jest jej podatność na wilgoć. Pianka PUR jest na nią odporna.

- Wełna mineralna sporo waży, dlatego wymaga solidniejszej konstrukcji. Pianka poliuretanowa to bardzo lekki materiał. Dzięki temu zaoszczędzisz na dodatkowym wzmocnieniu dachu

- Montaż ocieplenia z waty zabiera sporo czasu i najczęściej angażuje kilka osób. Ocieplenie z pianki wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, jednak - samo nakładanie zajmuje niewiele.

- Piankę PUR można zastosować do ocieplania nawet bardzo skomplikowanych konstrukcji dachowych. Nie wymaga ona przycinania. Jest to jej główną zaletą w porównaniu z watą izolacyjną.

- Niedokładne rozłożenie materiałów skutkuje powstaniem mostków termicznych. Wykorzystanie pianki PUR eliminuje ten problem.

- Wełna jest bardziej odporna na temperaturę. Pianka w wysokiej temperaturze się nie topi. Jej zewnętrzna warstwa zwęgla się i nie przepuszcza płomieni do środka.O tym należy pamiętać!Izolację budynku powinniśmy zlecić profesjonalistom. Dotyczy to każdej z metod ocieplania. Ogromne znaczenie ma rodzaj wykorzystanych materiałów. Na ocieplaniu nie należy oszczędzać, jest to inwestycja na długie lata. Dobra termoizolacja to spore oszczędności – o tym trzeba pamiętać.