Rodzaje pianek PUR

Ocieplanie pianką PUR - zaufaj fachowcom
 

Pianka zamknięto komórkowa a otwarto komórkowa

Piankę poliuretanową dzielimy na dwa rodzaje: zamknięto i otwarto komórkową.

Pianka zamknięto komórkowaPianka zamknięto komórkowa ma dużą gęstość, przez co jest świetnym materiałem termo i hydroizolacyjnym. Najczęściej stosuje się ją do ocieplania zewnętrznego, ale sprawdzi się także wewnątrz budynku. Produkuje się z niej także wiele rodzajów materiałów wykończeniowych i izolacyjnych.

Szczegółowe informacje na temat pianki PUR zamknięto komórkowej przedstawiamy w dziale "porady" oraz oczywiście mamy grono specjalistów, którzy z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania.

Pianka otwarto komórkowaPianka otwarto komórkowa jest bardzo lekkim materiałem, dzięki czemu nie obciąża konstrukcji. Stosuje się ją wewnątrz budynków, najczęściej do ocieplenia dachów i ścian. Porowata struktura sprawia, że para wodna nie skrapla się, a ocieplona powierzchnia „oddycha” . Pianki PUR są bardzo przyczepne dlatego nie trzeba stosować dodatkowych wzmocnień. Natrysk to metoda bezspoinowa i niewymagająca docięć. Piankę poliuretanową nakłada się przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Prace przebiegają bardzo szybko.

Metodę natryskową wykorzystuje się przy izolacji:- Poddasza – brak izolacji dachu skutkuje znaczą utratą ciepła,

- Fundamentów – są one najistotniejszym elementem domu, trzeba je chronić przed mrozem i wilgocią,

- Posadzek – pianka zaizoluje nawet najmniejsze szparki i ubytki, dlatego jest idealna do tego typu powierzchni, zwłaszcza, gdy w podłodze poprowadzone są instalacje,

- Konstrukcji szkieletowej, stropów i ścianek działowych – jednocześnie zyskujemy izolację termiczną i akustyczną,

- Wszelkich budynków przemysłowych – dzięki temu, że pianka nie ma negatywnego wpływu na środowisko może być stosowana do ocieplania budynków przemysłowych i gospodarskich.